BEST - Διεξαγωγή διαγωνισμού μηχανικής

Ανακοινώσεις για τους φοιτητές / αποφοίτους
Παρασκευή 11, Μαΐου 2012 12:54

Ο φοιτητικός, μη κερδοσκοπικός και μη πολιτικός οργανισμός BEST Thessaloniki διοργανώνει την Δευτέρα 14 Μαΐου 2012 διαγωνισμό με θέμα την διαχείριση πόρων. Στο διαγωνισμό θα συμμετέχουν φοιτητές της πολυτεχνικής σχολής του Αριστοτέλειου Πανεπιστημίου Θεσσαλονίκης, σε ομάδες των τεσσάρων ατόμων. Οι ομάδες θα κληθούν να προτείνουν και παρουσιάσουν λύσεις σε ένα πρόβλημα διαχείρισης πόρων, που θα δοθεί την ημέρα του διαγωνισμού.

Οι νικητές του διαγωνισμού θα συμμετέχουν στον Πανελλαδικό Διαγωνισμό Μηχανικών (EBEC Greece), που θα διεξαχθεί το τριήμερο 25-27 Μαΐου 2012 στα Χανιά της Κρήτης. Οι διαγωνιζόμενοι θα πρέπει να είναι διαθέσιμοι αυτές τις ημέρες. Τα έξοδα του πανελλαδικού διαγωνισμού (διαμονή, διατροφή, εκτός από τα μεταφορικά) θα είναι καλυμμένα. Μετά, οι νικητές του Πανελλαδικού Διαγωνισμού θα έχουν δικαίωμα συμμετοχής στον Πανευρωπαϊκό Διαγωνισμό Μηχανικών (EBEC final) στο Zagreb της Κροατίας.

Δηλώσεις μέχρι: 13 Μαΐου. Θα τηρηθεί σειρά προτεραιότητας, λόγω περιορισμένων θέσεων.

Περισσότερες πληροφορίες στην ιστοσελίδα του διαγωνισμού.